..::7/4::..

MiR sErDhEt
 
ForumPortaliGalleryKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 >> VICA <<

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Exp!ress-Riard
Admin
avatar

Numri i postimeve : 335
Join date : 23/05/2009

MesazhTitulli: >> VICA <<   Mon Jun 08, 2009 6:27 pm

Shum vite mu kane dashte, me kuptu, qe nuk jam per pune ne arsim. Po pse nuk e ndrojshe - po e kshillon dosti? Ka qen e pamundur, se ne at kohe isha Minister i Arsimit.

Studenti po e sheh nji femen me trup te hatashem ne nji diskotek te Prishtines dhe po lyp menyre me ju afru: Tung, une jam piktor, a kishe pranu me m`pozirat? Po more, nese mi jep 100 euro - po ja kthen tipka! Studenti menxi po i gjen paret per ket llux, po ne seansen e dyte, nuk po mundet me duru, dhe po e pyet: Kisha pas qejf me ju pikturu gjysem cullak! Po more, nese mi jep 150 euro - po ja kthen tipka! Tipi po ju merr hua dostave dhe ne seansen tjeter po ja pranon tipkes, qe kish pas qejf me e pikturu totalisht cullak. Po more, nese mi jep 200 euro - po ja kthen tipka! Studenti po i shet krejt librat, bonat e menzes, patikat, po i bon diqysh paret, por tu e pa krejt zhveshur tipken, nuk po mundet pa ja pranu, qe kish pas qejf me flejt me to. Sa m`kish kushtu qajo knaqesi - po e pyet tipi? Po si krejt tjereve, 50 euro - po ja kthen tipka!

Po e lendon komen Ismet Beqiri dhe po shkon te ortopedi. Pasi qe e ka bo rentgenin, ortopedi po e kqyr inqizimin: Oshte e thyne, duhet me ta qit gipsin! Çka, gips? Une krejt korzen po e shtroj me granit e ti ne komen teme po do me e qit gipsin a?

Pse n`Prishtine nuk po ka uj, e po ka kanalizim!

Dita e pare ne shkolle dhe mesuesja po i pyet nxansat, si i kane kalu pushimet verore: Unë jam knaqe, ka qen super...uper...per...er - po qelet nji nxanse! E ku ke qen, po pyet mesuesja? N`Gadimlje...adimlje...dimlje...imlje...mlje...Sigurisht ke shku shpesh ne shpell - po pyet mesuesja? Gjdo dite...ite...te, po si ja qelluat...elluat...lluat...uat...at...

Tipi po vjen naten te shpija me nje dele ne duar dhe po hin ne dhomen e fjetjes te gruja: Qekjo oshte qajo lopa, me cilen une po qoj dashni, kur ti nuk po do. Buri jem, nese nuk e ke vrejt, ajo nuk oshte lope, po dele - po fol gruja! Nuk fola me ty - ja kthej buri!

Tipka me nji butik: A kisha mujt me provu qat fiston n`vitrin? M`falni, po te na fistonat provohen n`kabin - ja kthej shitsi!

Pacijenti po i telefonon doktorit n`ora 2 t`mengjesit: M`falni doktor se puna oshte qashtu, ishalla nuk ju kam bezdis - po kerkon falje pacijenti. Jo more, edhe ashtu pata mu qu, se m`boni telefoni.

Me ket zemer, ti ki me jetu 70 vjet, mos baj gajle - po i thot doktori pacijentit! Doktor, po une i kam 70 vjet! A t`thash!

Para gares n`biciklizem, garuesit ja bojne antidoping testin. Po e pyet Kryetari i Federates, biciklistin: A ke marr naj preparat per forcim? Kurgjo hiq, vetem dy luge mjalt gjdo mengjes! Po qysh u gjet gjeth ajo sasi e amfitamines te ti ne urin? Çka po ta di une, mos kan prek bletat najsen neper barnatore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://expries.albanianforum.net
 
>> VICA <<
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
..::7/4::..  :: Lajme nga vendi :: HUMOR/clipe-
Kërce tek: