..::7/4::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::7/4::..

MiR sErDhEt
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 soni refuzoi lulet e bechkamit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Exp!ress-Riard
Admin
Exp!ress-Riard


Numri i postimeve : 335
Join date : 23/05/2009

soni refuzoi lulet e bechkamit Empty
MesazhTitulli: soni refuzoi lulet e bechkamit   soni refuzoi lulet e bechkamit I_icon_minitimeWed Jun 03, 2009 7:17 pm

Ajo ishte e vetmja e përzgjedhur për të hapur ndeshjen e shumëpritur Shqipëri-Milan. Elektrizuese, e bukur, shumë e pëlqyer nga të gjithë, Soni Malaj fitoi vëmendjen e yjeve botërorë të futbollit të cilët e ndiqnin me interes në performancat e saj skenike duke aprovuar pëlqimin e këngëve të saj.
Beckham, Kaka, Pirlo, Zambrotta, Ronaldinho etj., kanë pëlqyer duke ndjekur me interes këngët e Sonit, ndërsa kjo e fundit është ndjerë më mirë se kurrë teksa interpretonte në fushë materialet muzikore më të pëlqyera nga fansat e saj. Dhe ajo që nuk pritej ndodhi. Në shenjë xhentilese Bekham i dhuron një trëndafil Sonit, por ‘dhurata’ iu kthye mbrapsht. Ndiqeni pse...

Soni, ishe ti figura VIP që u zgjodhe të këndosh në hapjen e ndeshjes prestigjioze Shqipëri-Milan. Si të erdhi oferta dhe si e prite atë?

Oferta m’u bë nga kompania ‘Taci Oil’, nëpërmjet kompanisë organizative të këtij eventi ‘Ashley&Holmes’. Sigurisht që u ndjeva e vlerësuar të jem në një event aq të pritur nga publiku shqiptar, më saktë nga tifozeria shqiptare. Unë bëra hapjen e këtij eventi dhe këndova gjithashtu në pushim të ndeshjes. Mendoj se i solla fat kombëtares duke qenë se me gola dolën në barazim hahahaha :-)

Edhe pse je tërësisht e zhveshur nga emocionet duke qenë se tashmë skena është e jotja prej vitesh, u ndjeve ndopak e emocionuar për vetë faktin se do ishe përpara yjeve botërore të futbollit?

Emocionet unë i kam në çfarëdo eventi që të paraqitem, sepse është një përgjegjësi shumë e madhe të dalësh para publikut dhe të paraqitesh sa më denjësisht. Po ashtu edhe në këtë rast duke qenë e vetmja këngëtare, përgjegjësia ishte e madhe, jo vetëm në paraqitjen artistike, sepse ky event u transmetua ‘live’ edhe në kanalet italiane, por edhe në përzgjedhjen e këngëve. U mundova që të këndoj këngët e mia më ritmike dhe energjike, për të elektrizuar stadiumin. Këndova katër këngë: ‘Zjarr’, ‘Një me dy’, ‘Me faj, pa faj’ dhe ‘Zig-Zag’.

E ndoqe nga afër ndeshjen? Si t’u duk ajo?

Po e ndoqa nga afër, këndshëm. Unë jam tifoze e kombëtares, kështu që bëja tifozllëk për kombëtaren :-)

Pe nga afër futbollistët me famë botërore. Cili të ka tërhequr më shumë. Apo cilin pëlqen ti vetë më shumë?

Po i pashe, i kisha shumë afër, pasi dhe vendqëndrimi im ishte afër tyre. Të gjithë janë lojtarë shumë të mirë, përpos kësaj, Beckham dhe Kaka ishin më të paraqitshëm nga afër :-)


soni refuzoi lulet e bechkamit Soni_m10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://expries.albanianforum.net
 
soni refuzoi lulet e bechkamit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
..::7/4::..  :: dizajnet tuaja-
Kërce tek: